Soomes elab palju eestlasi, aga Eestis elab ka palju soomlasi: kunstnikke ja ärimehi, sportlasi ja insenere. Kutsu nad soome keele tundi külla – hea võimalus kohtuda huvitavate inimestega ja üheskoos keelt harjutada.

Keelesild aitab kaasa naabermaa tundmaõppimisele, vahendades koolidesse esinema eestisoomlastest vabatahtlikke. Projekti "Suomalainen kylään – kyllä!" kaudu võib kutsuda külalise soome keele tundi.

Eestis elab palju soomlasi

Keelesild on kutsunud kokku Eestis elavad soomlased ja loonud vabatahtlike võrgustiku, mille kaudu on võimalik kutsuda esinejaid Eesti koolidesse. Oleme kontaktisik kooli ja esineja vahel. Kohtumine Soome külalisega loob õpilastele võimaluse kuulda emakeelse rääkija soome keelt ning panna proovile oma keeleoskus. Välismaast unistavate õpilaste jaoks võib olla põnev kuulda, miks need soomlased on otsustanud jääda Eestisse elama ja mis neile siin huvi pakub. Suur osa meie vabatahtlikest räägib vajadusel ka eesti keelt.

Soome kombed tuttavaks

Tagasiside nii koolide kui ka vabatahtlike poolt on olnud positiivne. Vabatahtlike võrgustiku liikmed töötavad või õpivad Eestis erinevates valdkondades. Nad on valmis rääkima Soomest, soome kultuurist, enda tööst ja kogemustest Eestis ning mitmetel ühiskondlikel ja noorte elu puudutavatel teemadel. Tundide teemadeks on olnud mh soome tavad, kombed ja riiklikud pühad, Soome koolisüsteem, Soome ja Eesti ühiskondade erinevused ning töö leidmine Soomes.

Vaata pilte külastustest

Loe kommentaare külastustest

soomlanekülla

Maassa maan tavalla

Kaksi kärpästä yhdellä iskulla

Alku aina hankala, lopussa kiitos seisoo

Kukaan ei ole seppä syntyessään

Ei kysyvä tieltä eksy

Ei oppi ojaan kaada

Harjoitus tekee mestarin

Kertaus on opintojen äiti

Kieli keskellä suuta

Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa