Soome keele õpetamiseks on vaja häid õpetajaid ja et õpetajal oleks võimalus end täiendada, tulevad nad kokku kaks korda aastas Soome keele õpetajate seminarile, kus on koolitajaid nii Soomest kui ka Eestist.

Kevadel Tallinnas, sügisel Tartus

Soome keelt õpetatakse Eestis põhikoolides, keskharidust pakkuvates õppeasutustes ja täiskasvanutele suunatud keelekursustel. Õpetajaid on ühtekokku umbes 100, ja nende hulgast osaleb seminaridel umbes 60-70. Seminari korraldatakse märtsis Tallinnas ja novembris Tartus. Mõlema linna ülikoolid on tähtsad koostööpartnerid.

Mitmekülgne kava

Soome Instituut on korraldanud seminare juba rohkem kui 40 korda. Seminar kestab kaks päeva ja programm on mitmekülgne: keeleilmingud, keelekorraldus ja grammatika, kirjutamise õpetamine, vihjed kirjanduse kohta ja kirjanike külaskäigud, digitaalse materjali ja tehnika kasutamine õpetuses ja uued õpetamismeetodid – kui tuua paar näidet seminari teemade kohta. Eestit on külastanud paljud soome keeleõppevaldkonna tipptegijad ja tuntud kirjanikud.

Vaata seminaride kavasid

Kevadseminar lõppeb pidulikult Soome Suursaatkonna vastuvõtuga, kus autasustatakse ka aasta soome keele õpetajat. Eesti õpetajad hindavad seminaridel saadud teadmisi ja kogemusi väga.

Osalejate tagasiside

"Seminaridel on olnud alati kvaliteetne programm. Mind ennast huvitavad erinevad teemad, ja tööl on mul kasu kõige rohkem just metoodikat ja muud taolist käsitlevatest teemadest."

"Alati on huvitavad ettekanded ja mulle tundub, et tõesti on alati uut, millest ei olegi varem kuulnud."

"Soome keele õpetajaid on hellitatud juba kaua – seminaridel on olnud väga häid ettekandeid, lisaks tekitab parima tunde südamlik vastuvõtt suursaatkonnas. Sellest kõigest saab jõudu!"

õpetajateseminar

Pilte soome keele õpetajate seminaridelt

Maassa maan tavalla

Kaksi kärpästä yhdellä iskulla

Alku aina hankala, lopussa kiitos seisoo

Kukaan ei ole seppä syntyessään

Ei kysyvä tieltä eksy

Ei oppi ojaan kaada

Harjoitus tekee mestarin

Kertaus on opintojen äiti

Kieli keskellä suuta

Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa