Uue tantsu keskuse Zodiaki keeleõppetöötoad on õpilaste seas populaarsed: kinesteetilises soome keele tunnis saab hüpata, tantsida ja mängida. Ja uued sõnad hakkavad külge otsekui iseenesest.

Vigadest innukust ja edu 

Keelesild vahendab lisaks soome vabatahtlikutele ka tantsuasjatundjaid soome keele tundidesse. Uue tantsu keskuse Zodiak tantsijad ja koreograafid on juhtinud kinesteetilisi keeletöökursusi Eestis alates sügisest 2013. Tundides õpitakse keelt liikumise abil. Osalejad ei pea muretsema, et kas nad mõistavad kõike või ei, kas nad teevad õigesti või valesti. Tundide eesmärk ongi vähendada õppija enesekriitikat, kaotada kartus võõrkeele vastu ja julgustada proovima.

Zodiaki arendatud meetod

Kinesteetilisi võõrkeeletunde on korraldatud Soomes juba paar aastat. Erivajadustega laste ja immigrantide tunde on külastatud kõige rohkem, aga tantsimise ja liikumise abil võib kes tahes õppida võõrkeele sõnu ja väljendeid. Meetodi on leiutanud Zodiaki koordinaator Katja Kirsi koos teiste tantsuõpetajatega. Meetodit on tutvustatud mh soome keele õpetajate seminaril, ja õpetajad on võtnud selle vastu innukalt. Õpilastelt saadud tagasiside on olnud väga positiivne, ja mitmed ongi soovinud, et keeletunnid oleksid alati sellised.

Selliseid soome keele tunde võiks kindlasti rohkem olla, soome keel hakkab rohkem külge, kui suhelda soomlastega ja üldse oli tore liigutada ennast, mitte koolipingis istuda. Samuti oli väga õpetlik, lõbus ja meeldejääv. :)

See tegi keelt väga palju selgemaks, kui sai läbi proovida mida mingi sõna reaalselt tähendab. Vaheldus tavalisele tunnile tegi päeva lõbusamaks. Selliseid tunde, kus saab proovida kõik asjad läbi ja samas liigutada aitavad palju kaasa keele mõistmisele ja selgeks tegemisele.

-Pirita Gümnaasiumi õpilased

Külastused Eestisse – ka sinu kooli?

Tantsijad töötavad peamiselt Soomes, aga nad käivad ka Eestis hea meelega. Kui teil on soov broneerida oma kooli või õppeasutusesse tantsulist tundi, palun võtke ühendust varakult, nii leiame kõigile sobiliku ajahetke. Tegevust toetab Jenny ja Antti Wihuri fond, mistõttu ei too see tegevus teie koolile kulusid.

 

GALERII:

event-kinesteet

Foto: Uupi Tirronen

Vaata ka: Ajaleheartiklid kinesteetilise keeleõpetuse kohta Eestis

Loe tantsuõpetaja Jenni Koistineni intervjuu: Linssien vaihdon aika?

Maassa maan tavalla

Kaksi kärpästä yhdellä iskulla

Alku aina hankala, lopussa kiitos seisoo

Kukaan ei ole seppä syntyessään

Ei kysyvä tieltä eksy

Ei oppi ojaan kaada

Harjoitus tekee mestarin

Kertaus on opintojen äiti

Kieli keskellä suuta

Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa